Black Friday

Black Friday 2016: największe zniżki na zabawki dla dzieci.black friday _23.jpg

Od pewnego czasu obserwuje się pewnien fenomen, stało się niemal rytuałem, że w listopadzie, w ostatni piątek miesiąca klienci szturmem wdzierają się do sklepów rozpoczynając tym samym wyścig mający na celu zrobienie zakupów w promocyjnych cenach. Jest to bowiem dzień, w którym odbywa się święto wyprzedaży, zwane Black Friday.

Jest to inicjatywa zapoczątkowana jak wiele tego typu akcji w Stanach Zjednoczonych. Według danych statystycznych od 2002 roku czarny piątek jest liderem jeśli chodzi o ranking najbardziej ruchliwych dni handlowych w roku. Następujący tuż po amerykańskim Dniu Dziękczynienia piątek, rozpoczynający oficjalnie sezon wyprzedaży, stał się na tyle popularny, że wielu pracodawców daje swoim pracownikom dzień wolny wiedząc, że pewnie i tak nie przyszliby do pracy ogarnięci szałem zakupów. Sklepy oferują swoim klientom liczne rabaty, upusty na większość towarów znajdujących się w ich ofercie. Ponadto sklepy są otwarte praktycznie od wczesnego ranka do póznych godzin wieczornych, niektóre otwarte są przez całą dobę. Zdarza się, że klienci koczują przez całą noc, poprzedzającą święto wyprzedaży, w namiotach przed sklepami, po to aby zapewnić sobie jak najlepszą pozycję przy wejściu do sklepu i w ten sposób nie stracić wypatrzonej oferty na rzecz kogoś innego. Black Friday jest dniem, w którym przeciętny amerykanin wydaje największą w roku kwotę na zakupy. W roku 2014 aktywny udział w akcji wzięło prawie 133 miliona amerykanów, którzy wydali prawie 60 milionów dolarów.

Wyprzedaże dotyczą szerokiej gamy produktów, zarówno odzieży, obuwia czy akcesoriów, jak również sprzętu elektronicznego, sprzętu gospodarstwa domowego, książek, kosmetyków a także zabawek dla dzieci czy licznych artykułów i akcesoriów przeznaczonych dla najmłodszych konsumentów.

Przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, czyli w kraju w którym narodziła się idea zorganizowania Black Friday, ale również w wielu państwach europejskich, w których inicjatywa ta zyskała wielu zwolenników, klienci posiadający dzieci czekają z wielką niecierpliwością na każdą kolejną edycję. Jako, że dzień wielkich wyprzedaży poprzedza okres świąteczny jest to doskonała okazja do zakupu gwiazdkowych prezentów dla najmłodszych. Zyskują wszyscy: dochody handlowców znacznie wzrastają bijąc z roku na rok kolejne rekordy, rodzice są zadowoleni, gdyż nie muszą wydawać fortuny na prezenty dla swoich pociech, a dzieci są szczęśliwe, że otrzymały wymarzony przedmiot.

Jednym ze sklepów biorących corocznie bardzo aktywny udział w akcji Black Friday, jest Amazon. Sklep ten zazwyczaj oferuje zniżki na co najmniej dwa razy większą ilość zabawek niż sklepy konkurencyjne. Wybór zabawek, gier, artykułów przeznyczonych dla dzieci dostępnych w Amazon jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś interesującego.

Amerykańska sieć detaliczna Walmart jest kolejnym bardzo aktywnym uczestnikiem Black Friday. Podobnie jak Amazon posiada w swojej ofercie dużą ilość zabawek i artykułów przeznaczonych dla dzieci. Faktem jest, że nigdy nie można mieć pewności, że upatrzona przez naszą pociechę zabawka znajdzie się w gronie produktów przeznaczonych do sprzedaży w promocyjnej cenie, ale z drugiej strony jeśli nie zależy nam na zakupie konkretnego przedmiotu i jesteśmy elastycznni to Black Friday jest idealnym momentem na zakup prezentu dla dziecka. Przecież zabawek dla naszych pociech nigdy za wiele, prawda?

Na podstawie obserwacji trendów sprzedaży w dniu Black Friday, wyróżniono absolutny hit wśród zabawek - mianowicie klocki Lego. Kupując niektóre zestawy klocków, właśnie w czarny piątek zaoszczędzić można do 52%, w niektórych przypadkach zanotowano obniżenie ceny Lego nawet o 71%. Kolejnym wyprzedażowym hitem są konsole i gry wideo. I rzeczywiście Black Friday jest najlepszym momentem, aby zakupić grę lub konsolę, gdyż ich ceny spadają średnio o 15%. Największymi „gwiazdami” dnia obniżek cen edycji 2014 były PlayStation, Nintendo i Xbox One, sprzedawane za cenę o 20% niższą aniżeli cena katalogowa. Ale to nie wszystko, bo ceny na niektóre gry najnowszej generacji, spadły nawet o 60%, zdarzały się przypadki że nawet o 90%.


Inne artykuły o Zniżki Black Friday w Polsce 2016:
Zapisz się do

Newslettera

Podaj nam swój e-mail, a dowiesz się pierwszy o przecenach i promocjach
Black Friday 2016Sklepy Black Friday:


Copyright © 2016 Blackfridaynews.pl