Black Friday

Black Friday 2016: największe zniżki na profesjonalne aparaty fotograficzne.black friday _20.jpg

Jak pokazują dane dotyczące sprzedaży w tym sektorze, sprzedaż aparatów zaawansowanych (tych z wymienną optyką, czyli lustrzanek i bezlusterkowców) utrzymuje się od kilku lat na względnie stałym poziomie, choć procentowy udział tych aparatów w całym rynku stale rośnie.

Ludzie nigdy nie robili tak wielu zdjęć jak w dzisiejszych czasach. Uwieczniamy na fotografiach prawie każdy moment naszego życia, dzielimy się zrobionymi zdjęciami z przyjaciółmi publikując je na portalach społecznościowych, w związku z czym wydawać by się mogło, że producenci aparatów fotograficznych czerpią ogromne zyski z ich sprzedaży. Jednak rzeczywistość jest nieco inna i niektóre z wielkich firm zajmujących się produkcją aparatów muszą walczyć o przetrwanie. Wszystko to za sprawą dostępnych na rynku coraz nowocześniejszych smartfonów, które oferują swoim użytkownikom możliwość robienia coraz lepszych zdjęć i filmów. Na rynku amerykańskim już prawie co drugie zdjęcie robione jest właśnie przy użyciu inteligentnego telefonu a udział smartfonów w fotografii rośnie po kilkanaście procent rocznie. Coraz więcej osób robi zdjęcia już tylko smartfonami. Jedynie hobbyści i profesjonaliści zainteresowani wysokiej klasy sprzętem pozostają wiernymi klientami historycznych producentów tradycyjnych aparatów, ale nie ma ich aż tylu, aby branża mogła nadal kwitnąć. Według danych japońskiego stowarzyszenia producentów aparatów fotograficznych i sprzętu do rejestracji obrazu, globalna sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych w roku 2014 spadła o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W znaczący sposób zmalała sprzedaż aparatów fotograficznych zwanych kompaktowymi, zwanych też "małpkami", a więc popularnych zautomatyzowanych aparatów z niewymiennym obiektywem. Ich sprzedaż w ciągu ostatniego roku spadła o jedną czwartą, według sprzedażowych prognoz do końca tego roku ich sprzedaż zmaleje o dodatkowe 12 procent. Również najnowszy raport opublikowany przez CIPA (Camera & Imaging Products Association), który oferuje szczegółowy wgląd w dane odnośnie sprzedaży aparatów cyfrowych na początku bieżącego roku, nie przynosi optymistycznych wieści dla koncernów produkujących aparaty. Mimo że rok 2014 był jednym z najgorszych dotychczas dla rynku aparatów cyfrowych, to pierwszy połowa roku 2016 nie przynosi wytchnienia i prezentuje się jeszcze gorzej. Największe spadki względem roku 2014, tak jak w przypadku poprzednich zestawień, zanotowały wszelkiej maści aparaty kompaktowe, a następnie lustrzanki.

Producenci tradycyjnych aparatów fotograficznych muszą coraz czężciej stawiać czoła firmom spoza kręgu fotografii takim jak np. Google, które oferują swoim klientom coraz nowocześniejsze rozwiązania w zakresie fotografii cyfrowej. To właśnie ta firma niedawno zaproponowała dwa ciekawe projekty. Pierwsza propozycja to wianuszek diod LED wokół obiektywu, z których każda może być aktywowana osobno podczas robienia serii zdjęć. Takie zdjęcia będzie można łączyć w jedno, by uzyskać najlepszy obraz, tzn. optymalny kolor, kontrast czy głębię. Drugie rozwiązanie jest bardziej wyrafinowane i polega na rozpoznawaniu przez urządzenie aktualnej pogody w miejscu, w którym robimy zdjęcie, co spowoduje, iż na bieżąco zmieniałyby się ustawienia aparatu, takie jak balans bieli czy wartość przysłony, dostosowując się tym samym do panujących warunków atmosferycznych. Oczywiście warunkiem będzie połączenie z internetem i moduł GPS.

Jednak pomimo ogromnej ekspansji smartfonów i trudności jakie przeżywają producenci aparatów fotorgaficznych, niezależnie od tendencji rynkowych dotyczących sprzedaży tychże urządzeń, nie należy zapominać, że pasjonatów tradycyjnego sprzętu i „dobrych aparatów” posiadających dużą matrycę, nie brakuje. Trzeba tylko skutecznie przekonać ich do zakupu. Ceny takich profesjonalnych aparatów fotograficznych są spore i być może aby przyciągnąć i zachęcić do zakupu potencjalnych klientów, rozwiązaniem są promocje i obniżki na tego typu sprzęt.

Jedną z okazji do zakupu sprzętu, na który być może normalnie nie możemy sobie pozwolić, jest dzień zwany Black Friday, czyli wielkie święto wyprzedaży. Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem dobrego aparatu fotorgaficznego warto śledzić informacje o promocjach przewidzianych na 25 listopada 2016 roku (Black Friday), na stronach internetowych sklepów mających w sprzedaży tego typu sprzęt. Jako, że również Polscy handlowcy z roku na rok coraz liczniej przyłączają się tej akcji, możemy spodziewać się licznych promocji zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.


Inne artykuły o Zniżki Black Friday w Polsce 2016:
Zapisz się do

Newslettera

Podaj nam swój e-mail, a dowiesz się pierwszy o przecenach i promocjach
Black Friday 2016Sklepy Black Friday:


Copyright © 2016 Blackfridaynews.pl