Black Friday

Black Friday 2016: największe zniżki na produkty Home&Deco;.black friday _27.jpg

Black Friday, to od ponad 70 lat najbardziej opłacalne 24 godziny na robienie zakupów. Ostatni piątek listopada to najbardziej medialny dzień zakupów w Stanach Zjednoczonych. Czarny Piątek stał się w Ameryce Północnej komercyjną machiną, w której każdego roku bierze udział ponad 100 milionów klientów. W tym roku święto wyprzedaży Black Friday odbędzie się 25 listopada. W bardzo długich kolejkach stoją zarówno amerykanie, jak również turyści, którzy niekiedy specjalnie planują wyjazd do USA właśnie w okresie, w którym przypada dzień szalonych wyprzedaży. Dla niektórych skorzystanie z wyprzedaży i upolowanie markowego produktu w niskiej cenie staje się niemal misją strategiczną, do której przygotowują się z wyprzedzeniem, planując zakupy tak, aby nie ominęły ich najlepsze okazje. Szczególnym powodzeniem cieszą się ubrania, obuwie, sprzęt elektroniczny, komputery, gry komputerowe czy też książki. Ale upusty dotyczą wielu innych produktów, w związku z czym każdy może znalezć coś interesującego dla siebie. W promocyjnej sprzedaży znalezć można także meble czy oryginalne produkty Home&Deco;.

W Polsce akcja pod nazwą Black Friday nie jest jeszcze tak popularna jak w USA, chociaż i nasi rodzimi sprzedawcy zaczynają organizować sprzedaż promocyjną w dniu, w którym przypada święto szalonych wyprzedaży. Dzień wyprzedaży przypadający przed Bożym Narodzeniem to doskonała okazja aby pomyśleć o wcześniejszym zakupie prezentów pod choinkę, zaoszczędzić przy tym sporo pieniędzy i nie musieć ruszać w pogoń za podarunkami w ostatniej chwili tuż przed świętami. Podczas promocji można kupić ubrania, obuwie ale także produkty wyposażenia wnętrz w naprawdę niskiej cenie. Większość sklepów biorących udział w Black Friday oferuje przeceny od 20 do 40, a nawet w niektórych przypadkach do 50 procent od ceny początkowej. Jest też taka grupa handlowców, którzy kuszą potencjalnych nowych klientów promocjami typu „kup dwa produkty a trzeci otrzymasz za 1zł” lub „kup drugi produkt za połowę ceny”. Pomysłów na zniżki i na przyciągnięcie uwagi kupujących jest wiele. Również w Polsce rabaty oferowane w dniu wielkich wyprzedaży dotyczą zarówno sklepów odzieżowych, obuwniczych, sportowych, księgarni a także sklepów prowadzących sprzedaż internetową. Warto więc przyglądać się ofercie sklepów internetowych i szukać informacji na temat proponowanych przez nie promocji w dniu zwanym Black Friday, bo niekiedy można znalezć prawdziwe zniżkowe perełki. Warto też śledzić strony ulubionych sklepów na portalach społecznościowych, gdyż często to właśnie tam pojawiają się pierwsze informacje na temat planowanych upustów czy promocji.

Część sklepów korzysta z okazji, że Black Friday, jak sama nazwa wskazuje, przypada na piątek i przeciągają promocyjną sprzedaż również na weekend, licząc na to, że w dniach wolnych od pracy odwiedzi ich jeszcze większa ilość kupujących. I rzeczywiście jest to dobry pomysł, gdyż jak pokazują wyniki sprzedaży, zainteresowanie wyprzedażami jest wyjątkowo duże zwłaszcza podczas weekendów. Dla klientów to nie tylko szansa na zaoszczędzenie gotówki, ale też sposób na zdobycie towarów wcześniej nieosiągalnych finansowo. Dla sklepów natomiast to szansa na olbrzymi utarg mimo zmniejszonych marż oraz na wyprzedanie towarów zalegających w magazynie tak aby zwolnić miejsce na nowe kolekcje. Pomimo, że w Polsce dzień wielkich wyprzedaży nie zagościł jeszcze na dobre zarówno w świadomości miłośników zakupów jak i sprzedawców, w związku z czym wyprzedaże oferowane przez niektórych handlowców, którzy przyłączają się nieśmiało do akcji, nie są jeszcze tak duże jak w przypadku ich amerykańskich kolegów, to miejmy nadzieję, że to dopiero początek i że Black Friday 2016, który odbędzie się dokładnie 25 listopada przyniesie klientom możliwość zrobienia zakupów w bardzo niskich cenach.

Ogarnięci szałem zakupów i poszukiwaniami najlepszych ofert, pamiętajmy żeby nie tracić czujności i nie dać się nabrać na fałszywe obniżki cen. Pamiętajmy również o zabraniu paragonu, aby móc ewentualnie zareklamować dany produkt, warto także dowiedzieć się jakie są zasady zwrotu lub wymiany.


Inne artykuły o Zniżki Black Friday w Polsce 2016:
Zapisz się do

Newslettera

Podaj nam swój e-mail, a dowiesz się pierwszy o przecenach i promocjach
Black Friday 2016Sklepy Black Friday:


Copyright © 2016 Blackfridaynews.pl