Black Friday

Black Friday 2016: największe zniżki na odzież, w tym także na odzież wieczorową.black friday _19.jpg

Podobnie jak i na całym świecie, także i w Polsce organizowane są wyprzedaże, podczas których ceny spadają średnio o około 50-60 procent. Na naszym rodzimym rynku corocznie organizowane są dwie wyprzedaże: przed wakacjami oraz tuż przed Nowym Rokiem. Jeśli chodzi o sezon letni to promocyjna sprzedaż zaczyna się w lipcu i trwa przez kilka tygodni, brak jest stałej, konretnej daty wyznaczającej oficjalnie dzień rozpoczącia obniżek cen. Jeśli chodzi o sezon zimowy to prawdziwy raj dla zakupoholików rozpoczyna się zazwyczaj tuż po Bożym Narodzeniu, a obniżki zwykle trwają do końca stycznia. Sklepy zmniejszają wtedy ceny i wyprzedają kolekcje zimowe, nawet te najdroższe za niebotycznie małe pieniądze. Z pewnością warto zaopatrzyć się wtedy w dobre skórzane buty czy zimową kurtkę, bo przecież o ile sklepy myślą już o kolekcji wiosennej, to u nas zima dopiero się rozpoczyna. Wyprzedaże mają duże znaczenie zarówno dla sprzedawców jak i dla klientów. Dla handlowców sprzedaż promocyjna jest koniecznością aby pozbyć się towaru zalegającego w magazynie i zwolnić miejsce na nowe kolekcje. Natomiast dla klientów jest to świetna okazja, aby zakupić markowe produkty w niskiej cenie.

Gonitwa za tym co potocznie nazywamy wygodnym życiem, doprowadziła do powstania niemal na całym świecie społeczeństwa konsumpcyjnego. Niezależnie od poglądów, różnic religijnych, płci, klasy społecznej czy chociażby przynależności etnicznej, kupowanie a co za tym idzie nadążanie za nowościami, dla wielu jest jedną z głównych przyjemności w życiu. Jest to ogromne pole do popisu dla inicjatywy zwanej Black Friday.

W USA w kraju w którym narodził się ten pomysł, od ponad 70 lat organizowane jest święto wyprzedaży, czyli Black Friday. Dzień ten oficjalnie rozpoczyna sezon wielkich zniżek i promocji na wszystkie niemal produkty, począwszy od odzieży, obuwia, akcesoriów, sprzętu eletronicznego a na urządzeniach agd czy książkach kończąc. Inicjatywa ta rozpowszechniła się również w wielu krajach europejskich, w tym także na naszym rodzimym rynku. Chociaż w Polsce jest to zjawisko jeszcze stosunkowo mało znane, które propagowane jest nieśmiało zwłaszcza przez sklepy internetowe. Miejmy jednak nadzieję, że z czasem na dobre zagości w kalendarzach zwolenników zakupowego szaleństwa.

Pomimo, iż u nas nie znajdziemy jeszcze ofert promocyjnych czy zniżek oferowanych przez sklepy ameryńskie, które proponują nawet do 70% upustu na wszystkie niemal produkty, to i tak mamy spore szanse na zaoszczędzenie robiąc zakupy właśnie w dniu zwanym Black Friday, gdyż niektóre sieci zwłaszcza odzieżowe nieśmiało przyłączają się do promowania święta wyprzedaży. Przypomnijmy, że Black Friday 2016 odbędzie się 25 listopada. Zdarza się, iż niektóre sklepy przedłużają promocyjną sprzedaż, zapoczątkowaną w piątek, oferując swoim klientom zniżki przez cały weekend. Moda na wyprzedażowy czarny piątek została szczególnie szybko zaakceptowana zwłaszcza przez sklepy prowadzące sprzedaż przez internet ale nie tylko.

Warto wspomnieć o niektórych sklepach odzieżowych i obuwniczych, które włączyły się do akcji Black Friday w ubiegłym roku. Znalazły się wśród nich marki takie jak: Bershka (20% zniżki na całą kolekcję z wyjątkiem Christmas Collection), Monnari (40% rabatu na całą kolekcję), Diverse (20% upustu na wszystko), New Yorker (30% rabatu), Aryton (20% rabatu na całą kolekcję jesień-zima), Mohito (30% na wszystko), Mango (upust wynoszący 30%), Puma (40% rabatu na wszystkie artykuły), Mosquito (10% zniżki oraz darmowa dostawa), House (wszytkie kurtki i płaszcze -40%), La Moda (od 20 do 50% na wybrany asortyment), Sarenza (półbuty i botki do-50%), Para do pary (do 30% zniżki na obuwie) czy Wittchen (galanteria skórzana od 39zł) i inne. Zaoferowane przez handlowców zniżki wynosiły od 20 do 40%, niektóre sklepy oferowały 50% upustu na zakup drugiego produktu, część sklepów obniżyła ceny nie wszystkich a jedynie wybranych artykułów (ciekawostką jest na przykład zniżka na wszystkie produkty jedynie w kolorze czarnym). Zazwyczaj rabaty zaoferowane w dniu Black Friday nie łączą się z innymi upustami zaoferowanymi przez sprzedawców wcześniej.


Inne artykuły o Zniżki Black Friday w Polsce 2016:
Zapisz się do

Newslettera

Podaj nam swój e-mail, a dowiesz się pierwszy o przecenach i promocjach
Black Friday 2016Sklepy Black Friday:


Copyright © 2016 Blackfridaynews.pl