Black Friday

Black Friday 2016: największe zniżki na odzież dziecięcą.black friday _25.jpg

W Stanach Zjednoczonych corocznie, w piątek przypadający tuż po Dniu Dziękczynienia, amerykanie ruszają do sklepów na wielkie łowy. Piątek ten, zwany Black Friday symbolicznie rozpoczyna sezon wielkich przedświątecznych wyprzedaży. To również święto samo w sobie, prawdziwe święto konsumpcji w każdym tego słowa znaczeniu.

Dla klientów Black Friday to najbardziej opłacalny dzień w roku, to dwadzieścia cztery godziny gigantycznych wyprzedaży, które umożliwiają zakup sprzętu elektronicznego, odzieży, obuwia, książek i innych towarów z wysokiej półki w znacznie niższej cenie. Dla sprzedawców natomiast to przede wszystkim dzień, w którym osiągają ogromne zyski, których nie są w stanie osiągnąć w żadnym innym dniu handlowym. Tendencja organizowania jednego, konkretnego dnia, w którym obniżane są znacząco ceny wielu towarów, rozprzestrzenia się stopniowo na całym świecie. Również w Polsce, w dniu przewidzianym jako Black Friday, organizowane są wyprzedaże w licznych sklepach. Pomimo, iż u nas nie znajdziemy jeszcze ofert promocyjnych czy zniżek oferowanych przez sklepy amerykańskie, które proponują nawet do 70% upustu na wszystkie niemal produkty, to i tak mamy spore szanse na zaoszczędzenie robiąc zakupy właśnie w dniu zwanym Black Friday, gdyż niektóre sieci sklepów, zwłaszcza te odzieżowe również te mające w sprzedaży odzież dziecięcą, oferują swoim klientom możliwość zrobienia zakupów w niższych cenach, zazwyczaj oferowane rabaty wynoszą od 20 do 40 procent. Data tej jednodniowej wyprzedaży jest z góry ustalona, w związku z czym istnieje możliwość wcześniejszego zaplanowania zakupów.

Black Friday przypada tuż przed świętami Bożego Narodzenia, czyli w sezonie zimowym, w związku z czym warto wykorzystać tę okazję na zakup dobrych skórzanych butów czy zimowej kurtki, bo przecież zima w Polsce dopiero się rozpoczyna. Wyprzedaże mają duże znaczenie zarówno dla sprzedawców jak i dla klientów. Dla handlowców sprzedaż promocyjna jest koniecznością, aby pozbyć się towaru zalegającego w magazynie i zwolnić miejsce na nowe, wiosenne kolekcje. Wyprzedaże są więc niezbędne z punktu widzenia sprzedawców i producentów, dla których przechowywanie produktów świątecznych lub sezonowych do następnego roku generuje niepotrzebne koszty i nie daje pewności ich zbytu po normalnej cenie. W takiej sytuacji lepiej jest zachęcić klientów obniżoną ceną i sprzedać, nawet po kosztach. Natomiast dla klientów jest to świetna okazja, aby zakupić pełnowartościowe produkty w niskiej cenie. Niektóre sklepy obecne na rodzimym rynku, przedłużają promocyjną sprzedaż, zapoczątkowaną w piątek, dając swoim klientom możliwość zrobienia zakupów z upustem przez cały weekend. Zasada dotycząca wyprzedaży jest prosta: im wcześniej wybierzemy się do sklepu, tym lepsze znajdziemy okazje, im później wyruszymy na zakupy, tym większe procentowe upusty. Towary, które zostaną na koniec wyprzedaży, to po prostu te, których nikt wcześniej nie chciał kupić, które przymierzone zostały setki razy w ciągu całego okresu wyprzedażowego lub które tak długo zalegały w magazynie, że mają jakieś ubytki i dlatego podlegają pod największe obniżki. Jeśli więc chcemy zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, to warto czekać do końca wyprzedaży. Ale jeśli chcemy kupić naprawdę porządny ciuch, to lepiej wyruszyć na łowy jak najszybciej.

Dzieci bardzo szybko wyrastają z ubranek dlatego też Black Friday jest świetną okazją, aby zakupić odzież dla naszych milusińskich w bardzo atrakcyjnych cenach. Wśród najpopularniejszych sklepów oferujących tego typu asortyment, znajdują się między innymi: Smyk, sklep 5 10 15, Coccodrillo, sklep H&M, Topsecret, sklep Dino, sklep Pinokio, sklep internetowy Tup Tup i wiele innych. W tym roku święto wielkich wyprzedaży odbędzie się 25 listopada, znając tę datę warto wcześniej przeglądać strony internetowe sklepów, albowiem wiele z nich umieszcza z wyprzedzeniem informacje dotyczące towarów, które znajdą się w promocyjnej sprzedaży. Dzięki czemu można zaplanować zakupy wcześniej.

W zakupowym szale pamiętajmy zawsze o sprawdzeniu czy towar nie jest uszkodzony i jakie zasady dotyczące zwrotu lub wymiany panują w konkretnym sklepie.


Inne artykuły o Zniżki Black Friday w Polsce 2016:
Zapisz się do

Newslettera

Podaj nam swój e-mail, a dowiesz się pierwszy o przecenach i promocjach
Black Friday 2016Sklepy Black Friday:


Copyright © 2016 Blackfridaynews.pl