Black Friday

Black Friday 2016: największe zniżki na lodówki.black friday _6.jpg

W listopadzie, w piątek tuż po Dniu Dziękczynienia Amerykanie rozpoczynają zakupowe szaleństwo i wyruszają na łowy. Albowiem w tym właśnie dniu, nazywanym Black Friday rozpoczyna się oficjalnie sezon wyprzedaży. To właśnie w Czarny Piątek zaczyna się odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia rozpoczyna się kupowanie prezentów świątecznych. Jest to czas żniw dla przedstawicieli branży handlowej. Handlowcy dobrze wiedzą, że w Black Friday dzięki dużym obniżkom cen na najpopularniejsze prezenty, do sklepów ruszą rzesze klientów.

Ci w szale zakupów na pewno sięgną też po inne nieprzecenione produkty i w ten oto sposób podwyższą zyski. Zastanawiacie się pewnie skąd wzięła się nazwa Black Friday? Czarny kojarzy się z czymś mrocznym, złym, negatywnym, ale nie tędy droga, albowiem nazwa Black Friday pochodzi od koloru czarnej czcionki, którą w Stanach Zjednoczonych zapisuje się zyski w księgowości. Natomiast kolor czerwony określa straty. Jak co roku handlowcy od tego dnia notują tylko zyski i stąd nazwa. Oglądając relacje w serwisach informacyjnych często widzimy ludzi koczujących pod sklepami w bardzo długich kolejkach. Pewnie widząc takie obrazki wiele osób siedzących wygodnie w fotelach przed telewizorami zadaje sobie wtedy pytanie po co oni tam siedzą? Wyjaśnienie jest bardzo proste, mianowicie w tym dniu w sklepach są olbrzymie zniżki na wybrane towary i nie są to obniżki 15% czy 30%. Nie jest niczym niezwykłym znalezienie towarów przecenionych od 50% do 70% a nawet i o 85%. Warto więc czasem spędzić noc na krześle pod sklepem by nabyć upragniony laptop, telewizor najnowszej generacji, pralkę czy lodówkę z tak dużym rabatem, na które to produkty być może po cenach normalnych nie moglibyśmy sobie pozwolić. Dodatkowo siedząc w tych kolejkach Ci ludzie się nie nudzą. Śpiewają, grają, piją, jedzą i dobrze się bawią, ponieważ przychodzą tam całymi rodzinami. Oczywiście zdarzają się kłótnie, pyskówki i przepychanki w kolejkach, ale nie niszczy to atmosfery święta. Tego jednego dnia ludzie zamieniają się w łowców okazji i najważniejszym celem jest zdobycie upragnionego produktu w jak najniższej cenie.

Black Friday przynosi obniżki cen nie tylko odzieży, obuwia czy akcesoriów, ale także sprzętu elektronicznego, książek, kosmetyków czy sprzętu agd. Jest to świetna okazja do zakupu telewizora czy pralki, których kupno zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem. I chociaż w Polsce obniżki cen nie są jeszcze tak duże jak na rynku amerykańskim, to pomału również i u nas zdarza się znalezć bardzo atrakcyjne oferty przygotowane przez rodzime sklepy. Chyba wszyscy lubimy kupować w promocjach i każda okazja aby zrobić zakupy w obniżonych cenach jest dobra. Jeden z portali internetowych oferujących kody rabatowe przeprowadził ostatnio ankietę wśród swoich użytkowników i opublikował wyniki tejże ankiety, które są bardzo zaskakujące. Celem ankiety było zbadanie jakie produkty kupujemy najchętniej latem. Otóż nie sukienki czy buty cieszą się największym zainteresowaniem ze strony kupujących, ale sprzęt agd, w szczególności lodówki. Na pytanie "Co najczęściej kupujesz latem?" zapytani przez portal klienci wskazywali najróżniejsze towary, ale absolutnym numerem jeden w odpowiedziach okazała się nowa lodówka (6,2 procent ankietowanych). Zaraz za nią nowy telefon, zmywarka i pralka. Jedyne produkty spoza AGD w pierwszej 10 to odpowiedzi sukienka i T-shirt. Być może wynika to z faktu, że latem wiele sklepów specjalistycznych zajmujących się sprzedażą urządzeń agd, proponuje swoim klientom wiele produktów w obniżonych cenach. Być może, aby utrzymać ten pozytywny trend sprzedaży lodówek zapoczątkowany latem, nasze rodzime sklepy mające w swojej ofercie tego typu sprzęt, skuszą się na zaoferowanie potencjalnym klientom produktów objętych sprzedażą promocyjną również w dniu Black Friday. Pozostaje mieć nadzieję, że inicjatywa ta zyska coraz większą ilość zwolenników również w Polsce i że również nasze rodzime sklepy zadbają o swoich klientów oferując im duże zniżki w dniu nazywanym świętem wyprzedaży.


Inne artykuły o Zniżki Black Friday w Polsce 2016:
Zapisz się do

Newslettera

Podaj nam swój e-mail, a dowiesz się pierwszy o przecenach i promocjach
Black Friday 2016Sklepy Black Friday:


Copyright © 2016 Blackfridaynews.pl