Black Friday

Black Friday 2016: największe zniżki na kamery wideo.black friday _26.png

Black Friday, czyli wielkie święto wyprzedaży odbywa się corocznie i jest dniem z góry ustalonym, przypada bowiem zawsze w piątek tuż po amerykańskim Dniu Dziękczynienia. W tym roku Black Friday przypada na 25 listopada. W Stanach Zjednoczonych, skąd wywodzi się ta inicjatywa, czarny piątek przynosi obniżki na niemal wszystkie produkty, nie ma żadnej reguły dotyczącej typu produktów oferowanych w promocyjnej sprzedaży. Każdy handlowiec sam decyduje o tym o ile obniży i jakie produkty.

Statystyki pokazują, że zazwyczaj szczególnym powodzeniem cieszą się ubrania, obuwie, sprzęt elektroniczny, komputery, tablety, laptopy, gry komputerowe czy też książki i na te właśnie produkty oferowane są największe zniżki. Ale w promocyjnej sprzedaży znalezć możemy też na przykład kamery wideo. Handlowcy biorący udział w akcji prześcigają się w pomysłach aby zaoferować swoim klientom coś ciekawego i nowego. Wśród szerokiej gamy produktów w promocji każdy może znalezć coś interesującego dla siebie.

A jak wygląda nasz rodzimy rynek pod względem sprzedaży kamer wideo? Dane dotyczące sprzedaży tegoż produktu w roku 2014 oraz w pierwszym kwartale roku 2016 pokazują, iż rynek tradycyjnych kamer wideo charakteryzuje się tendencją ciągle malejącą, niemniej pojawiające się nowe technologie, takie jak Full HD, czy 4K pozwalają na zachowanie odrobiny pozytywizmu co do wyników sprzedaży. Jeśli chodzi o wybór konkretnych produktów to klienci najczęściej wybierają proste modele Full HD, których koszt mieści się w okolicach 1000 zł lub bardziej zaawansowane półprofesjonalne modele, których koszt to około 2500-3000 zł. Najpopularniejsze marki to JVC, Sony, Panasonic i Samsung.

W ostatnich latach powstała także nowa odmiana kamer sportowych, które zyskują coraz większy udział w rynku i obecnie znajdują się w wyraźnie wzrostowym trendzie. Liderem sprzedaży jest firma GoPro, ale coraz większą popularnością cieszą się także produkty innych marek na przykład BenQ, Ricoh czy Sony.

Jeśli chodzi o konkretne dane dotyczące sprzedaży to jak podają zródła zajmujące się sprzedażą tego typu sprzętu, rok 2014 zakończył się wzrostem sprzedaży o około 100% w stosunku do roku 2013. Zaś pierwszy kwartał 2016 roku wykazał wzrost na poziomie 60% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2014. Sezonem, w którym notuje się znaczny wzrost sprzedaży kamer wideo jest oczywiście sezon wakacyjnych wyjazdów, albowiem sprzęt tego typu znajduje swoje zastosowanie właśnie podczas urlopów. Do najpopularniejszym marek w 2014 roku należały: GoProz, JVC, Panasonic oraz Samsung.

Jednym z produktów należących do tej kategorii sprzętu, który cieszy się orgomnym powodzeniem wśród klientów są tak zwane kamery sportowe. Dominacja kamer sportowych znajduje swoje odzwierciedlenie w rankingu najlepiej sprzedających się produktów. W TOP 10 znajduje się aż 6 produktów GoPro. Klienci doceniają solidność ich wykonania, wodoodporność oraz to, że sprawdzają się w nawet najbardziej ekstremalnych sytuacjach będąc idealnym rozwiązaniem dla osób kochających sporty wyczynowe.

Co wyróżnia tradycyjną kamerę od aparatu czy telefonu i sprawia, że wciąż decydujemy się na zakup tego typu sprzętu? Kamera to komfort obsługi, idealnie trzyma się w dłoni, a główne przyciski są zazwyczaj rozmieszczone w taki sposób, aby ich znalezienie było jak najprostsze. Dodatkowy regulowany pasek pomaga w dopasowaniu urządzenia do dłoni. To wszystko sprawia, że kamera gwarantuje nam stabilizację obrazu. Nie da się porównać trzymania kamery z aparatem, który dla jak najlepszej jakości nagrania wymaga użycia statywu. Kamery są także zdecydowanie lżejsze. Lustrzanki coraz częściej zastępują kamery bardziej u profesjonalistów i półprofesjonalistów. Bogata oferta obiektywów pozwala półprofesjonalnym sprzętem uzyskać efekty dostępne do tej pory w drogich, zaawansowanych kamerach filmowych.

Zakup kamery wideo to niemały koszt dlatego też warto śledzić oferty sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu sprzętu, przewidziane na 25 listopada, czyli na dzień zwany Black Friday, albowiem jest to świetna okazja to zakupu tego typu urządzenia w promocyjnej cenie.


Inne artykuły o Zniżki Black Friday w Polsce 2016:
Zapisz się do

Newslettera

Podaj nam swój e-mail, a dowiesz się pierwszy o przecenach i promocjach
Black Friday 2016Sklepy Black Friday:


Copyright © 2016 Blackfridaynews.pl