Black Friday

Black Friday 2016: Jak wybrać najlepsze oferty.black friday _21.jpg

W dniu święta wyprzedaży, czyli tak zwanego Black Friday, sklepy przygotowują dla swoich stałych i nowych klientów specjalne promocje, niespodzianki i obniżki cen. Przecenie ulegają zarówno towary sezonowe takie jak ubrania, obuwie czy akcesoria, albowiem sprzedawcy muszą pozbyć sią produktów zalegających w magazynach aby zrobić miejsce na nowe kolekcje, ale w promocyjnej sprzedaży znajdziemy także sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD, kosmetyki, książki, gry komputerowe i wiele wiele innych produktów.

Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego. Ważne jest, aby w tym natłoku ofert umieć wybrać te propozycje, które są rzeczywiście korzystne, prawdziwe i nie mają na celu sprawić jedynie wrażenie specjalnej, unikalnej oferty, takiej absolutnie nie do odrzucenia. Po wejściu do sklepu zawsze warto zastanowić się chwilą przed zakupem, warto dokładnie obejrzeć dany produkt, zastanowić się czy jest nam rzeczywiście potrzebny czy też chcemy go nabyć tylko dlatego, że jest nam oferowany po obniżonej cenie. Warto zawsze dowiedzieć się o zasady ewentualnego zwrotu czy też o gwarancję w przypadku np. sprzętu elektronicznego. Pamiętajmy, że Black Friday ma być świętem zakupów i ma nam przynieść przede wszystkim korzyści a nie straty czy rozczarowanie. Najlepszym doradcą jest spokój i opanowanie.

Ogarnięci szałem zakupów i poszukiwaniami najlepszych ofert, pamiętajmy żeby nie tracić czujności i nie dać się nabrać na fałszywe obniżki cen. Zdarza się, iż niektórzy handlowcy podnoszą pierwotne ceny produktów, po to aby następnie w dniu wyprzedaży zaproponować nam obniżkę tej podwyższonej wcześniej ceny. Kilka naklejonych cen na cenę początkową ma sugerować wielki upust i zachęcić do zakupu danego produktu, często jednak po ich usunięciu okazuje się, że cena przedstawiona nam jako promocyjna jest identyczna jak cena początkowa. Na szczęście takich nieuczciwych sprzedawców jest coraz mniej, ale warto zawsze kierować się rozsądkiem podczas zakupowego szaleństwa. Pamiętajmy również o zabraniu paragonu, aby móc ewentualnie zareklamować dany produkt. Dobrym nawykiem jest też dokładne obejrzenie towaru przed jego zakupem, aby nie przynieść do domu uszkodzonego produktu.

I jeszcze kilka informacji o Black Friday...jest inicjatywą wywodzącą się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie nazywany jest świętem wyprzedaży. Jest to dzień, który oficjalnie rozpoczyna sezon promocyjnej sprzedaży niemal wszystkich towarów. Od prawie 70 lat każdego niemal roku obserwuje się ten sam fenomen, tłumy zahipnotyzowanych klientów, poruszających się jak w amoku i mających jeden tylko cel – dostać się do sklepu jako pierwsi. W bardzo długich kolejkach stoją zarówno amerykanie, jak również turyści, którzy niekiedy specjalnie planują wyjazd do USA właśnie w okresie, w którym przypada dzień szalonych wyprzedaży. Dla niektórych skorzystanie z wyprzedaży i „upolowanie” markowego produktu w niskiej cenie staje się niemal misją strategiczną, do której przygotowują się z wyprzedzeniem, planując zakupy tak, aby nie ominęły ich najlepsze okazje.

W Polsce akcja pod nazwą Black Friday nie jest jeszcze tak popularna jak w USA, chociaż i nasi rodzimi sprzedawcy zaczynają organizować sprzedaż promocyjną w dniu, w którym przypada święto szalonych wyprzedaży. Warto wspomnieć, iż w roku 2016 Black Friday odbędzie się 25 listopada. Większość sklepów biorących udział w Black Friday oferuje przeceny od 20 do 40, a nawet w niektórych przypadkach do 50 procent od ceny początkowej. Jest też taka grupa handlowców, którzy kuszą potencjalnych nowych klientów promocjami typu „kup dwa produkty a trzeci otrzymasz za 1zł” lub „kup drugi produkt za połowę ceny”. Wiele ciekawych ofert pojawia się w sklepach ze sprzętem komputerowym i elektronicznym, które kuszą znacznymi obniżkami cen na wybrane produkty, niekiedy upusty te wynoszą nawet do 60 procent. Warto więc przyglądać się ofercie sklepów internetowych i szukać informacji na temat proponowanych przez nie promocji w dniu zwanym Black Friday, bo niekiedy można znalezć prawdziwe zniżkowe perełki. Warto też śledzić strony ulubionych sklepów na portalach społecznościowych, gdyż często to właśnie tam pojawiają się pierwsze informacje na temat planowanych upustów czy promocji.


Inne artykuły o Black Friday 2016:
Zapisz się do

Newslettera

Podaj nam swój e-mail, a dowiesz się pierwszy o przecenach i promocjach
Black Friday 2016Sklepy Black Friday:


Copyright © 2016 Blackfridaynews.pl